top of page

Anteny Satelitarne Tarnowskie Góry Montaż, Serwis, Naprawa 796-875-403


Tarnowskie Góry to urocze, historyczne miasto położone w województwie śląskim na skraju konurbacji górnośląskiej, około 30 km od Katowic i Gliwic, przy trasie numer 11 w w pobliżu Jeziora Nakło-Chechło.

Blisko stąd jest do dobrodziejstw dużych miast, natomiast sam ośrodek otoczony jest kompleksami leśnymi, kryjącymi atrakcyjne zbiorniki wodne, wytyczone ścieżki rowerowe i inne atrakcje.Tarnowskie Góry to dla mnie szczególne miejsce, gdyż to moje miasto rodzinne, zapraszam więc do poznania tego miasta najpierw wirtualnie, a później na żywo!

Historia Tarnowskich Gór

Miasto Tarnowskie Góry założył książę opolski Jan II Dobry w 1526 roku, co związane było z odkryciem bogactw mineralnych (rudy cynku i ołowiu z domieszką srebra). Odkrył je słynny dziś w mieście chłop Rybka. Wkrótce, bo w 1528 roku Tarnowskie Góry otrzymały Ordynek Góry czyli ustawę górniczą. Dzięki temu Gwarkowie czyli górnicy pracowali w podziemnych chodnikach, a mieszczanie bogacili się.

UNESCO w Tarnowskich Górach

Fragmenty podziemi tarnogórskich udostępniono dla turystów w postaci podziemnych tras turystycznych, będących osobliwością na skalę europejską. Zabytkowa Kopalnia Srebra (ul. Szczęść Boże 81) oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga(Park Repecki) to najbardziej znane atrakcje tego pięknego miasta, leżące na Szlaku Zabytków Techniki. Zwiedzanie Sztolni polega na przepłynięciu łodziami podziemnymi korytarzami z szybu Sylwester do Szybu Ewa, lub odwrotnie. To najdłuższy podziemny przepływ łodziami w Polsce! W Kopalni również płynie się łodziami, ale na krótszym odcinku, poza tym, pieszo zwiedza się chodniki i komory, a dodatkowo zwiedza się multimedialne Muzeum.

Latem 2017 roku podziemia tarnogórskie, zarówno jako cenne siedlisko przyrodnicze jak i pamiątka historyczna, zostały docenione na świecie i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Od tej pory znacznie wzrosło zainteresowanie obiektem.

Rynek w Tarnowskich Górach

Oczywiście inne zabytki też mamy w Tarnowskich Górach. W centrum miasta, w XVI wieku ulokował się piękny Rynek, który powstawał dość chaotycznie, przy szybach górniczych. Dziś góruje nad nim wspaniały, okazały Ratusz uznawany za perłę Górnego Ślaska. Pod numerem 1 na Rynku ulokowało się Muzeum Miejskie w zabytkowym domu Sedlaczka.

Inne ciekawy obiekty

Tarnowskie Góry kryją jeszcze inne obiekty warte odwiedzenia, usiane tu i ówdzie. Jednym z ciekawszych jest zabytkowa, drewniana Dzwonnica Gwarków stojąca na Placu Gwarków przy kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła. Wyznaczała ona czas pracy dawnym gwarkom czyli górnikom. Niedaleko, przy ulicy Górniczej stoi Dworek Goethego kryjący restaurację Kałamarz, nazywany tak dlatego, że gościł w swych progach poetę Johanna Wolfganga von Goethe.

Kilka kilometrów od centrum natomiast warto odwiedzić Pałac w Rybnej - uroczy zakątek, w którym można przenocować, smacznie zjeść albo posłuchać koncertu.

W skrócie poznaliśmy urokliwe miasto śląskie – Tarnowskie Góry – na terenie którego wysila się również nasza firma AntenySlask24.pl. To właśnie w tym mieście wysilamy się na rzecz różnorodnych właścicieli budynków. Wykazują oni zapotrzebowanie na montaż i ustawienie anten satelitarnych, co czynimy dla nich w jak najlepszym czasie. Zarazem zwracamy uwagę na korzyści, które wynikają z naszej oferty.

Co wyróżnia naszą ofertę:
  • atrakcyjny cennik

  • profesjonalny montaż i ustawienie anten sat

  • dojazd do klienta

  • doświadczeni monterzy stawiający anteny na dachach i ścianach budynków

Takie możliwości są w stanie otrzymać Państwo tylko u Nas, więc zachęcamy do skontaktowania się z nami jak najszybciej. Pozwoli to nam zaplanować termin realizacji zamówienia na montaż i ustawienie anteny. Dodatkowo jesteśmy w stanie uczynić dla Klientów coś jeszcze, czyli montaż telewizorów ściennych czy montowanie i ustawianie telewizji naziemnej dvb-t.

Szukają Państwo specjalistów od montażu anteny satelitarnej w Tarnowskich Górach bądź w innym miejscu na Śląsku?!

Zapraszamy do Kontaktu!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page