top of page

Konwerter Inverto Unicable


Inverto Unicable to konwertery satelitarne umożliwiające przesyłanie sygnału SAT szeregowo, jednym kablem do kilku niezależnych tunerów. Dzięki zastosowaniu technologi Unicable możliwe jest uproszczenie satelitarnych instalacji antenowych.

Rozdzielanie sygnału z konwertera satelitarnego zwykłym rozgałęźnikiem nie jest możliwe ponieważ komunikacja między tunerem, a konwerterem jest dwustronna. Konwerter wysyła odbierany sygnał ale wcześniej musi być odpowiednio wysterowany poprzez tuner.

Jeżeli podłączymy dwa tunery satelitarne do jednego konwertera szeregowo korzystając np. z tzw. przelotki antenowej w tunerze (gniazdo oznaczone jako LOOP lub LNB Out) to pierwszy tuner sterując konwerterem wybiera jego pasmo pracy i polaryzację. Drugi tuner będzie odbierać ten sam zakres przez co nie będzie mieć dostępu do wszystkich odbieranych kanałów, a jedynie do tych jakie znajdują się w zakresie wysterowanym przez pierwszy tuner.

Dlatego aby podłączyć np. dwa lub więcej tunerów do jednej anteny satelitarnej i mieć dostęp do pełnej oferty na każdym tunerze musimy zastosować konwerter z niezależnymi wyjściami np. Twin (dwa) lub Quad (cztery). Taki konwerter posiada niezależne wyjścia, do których możemy podłączyć np. cztery jednogłowicowe tunery lub dwa tunery PVR wymagające oddzielnego sygnału na każde wejście.Innym rozwiązaniem stosowanym raczej przy jeszcze większej ilości tunerów do podłączenia jest zastosowanie multischwitcha.

W jednym i drugim przypadku oznacza to przeprowadzanie oddzielnych kabli koncentrycznych do każdego tunera lub nawet dwóch równoległych przewodów w przypadku tunerów PVR. Częstym problemem jest sytuacja, w której mamy już od dawna rozprowadzony pojedynczy przewód antenowy, a chcemy korzystać np. z tunera dwugłowicowego z nagrywarką. Nie chcemy kuć ścian czy odrywać listew gdzie są schowane przewody ani też dosztukowywać jednego kabla puszczając go luzem po podłodze.

Inverto Unicable

Rozwiązaniem może być system Inverto Unicable dzięki, któremu możemy przesłać sygnał nawet do czterech tunerów (lub dwóch PVR) “wychodząc” z konwertera tylko jednym przewodem. Oprócz ewentualnego zakupu konwertera Unicable należy sprawdzić czy posiadane tunery obsługują technologię Unicable.

Konwerter Unicable + Single Inverto Unicable + Single daje możliwość podłączenia nawet czterech tunerów jednogłowicowych poprzez rozdzielenie sygnału za pomocą rozgałęźnika. Dodatkowo konwerter ma jedno klasyczne wyjście Single (fullband) np. do podłączenia tunera nie obsługującego technologi Unicable.

Konwerter Unicable + Twin Inverto Unicable + Twin daje możliwość podłączenia nawet czterech tunerów (lub dwóch PVR) poprzez rozdzielenie sygnału za pomocą rozgałęźnika. Dodatkowo konwerter ma dwa wyjścia (fullband) np. do podłączenia tunera nie obsługującego technologi Unicable.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page