top of page

Dekodery 4K


Od października platforma nc+ wprowadziła dla klientów dekoder 4k UltraBox+ , zainteresowani abonenci mogą już podpisywać umowy i dzierżawić dekodery. Poza oczywistością, czyli obsługą rozdzielczości 4k ciekawą funkcją jest multirecording. W przypadku przygotowania odpowiedniej instalacji antenowej (największe możliwości urządzenie ma w przypadku podłączenia go do konwertera Unicable II/dCSS) 4k UltraBox+ pozwala na jednoczesne nagrywanie 3 kanałów TV i oglądanie czwartego. Nagrywanie jest możliwe jedynie z dyskiem 1TB oferowanym w zestawie.

Kolejną ciekawostką jest funkcja Fast Zapping. 4k UltraBox+ choć ma tylko dwa wejścia antenowe, to posiada aż 8 tunerów/głowic i w przypadku gdy mamy odpowiednio przygotowaną instalację, urządzenie automatycznie próbuje poza tą stacją, którą aktualnie oglądamy, wystroić się w sygnał dla kolejnych dwóch kanałów na liście oraz jednego do tyłu. Dzięki temu, jeśli będziemy przełączać kanały jeden po drugim będzie to działało niezwykle szybko. Zamiast czekać aż dekoder przestroi się na kolejny transponder- ten będzie już wybrany. To w znaczący sposób przyśpiesza taką płynną zmianę kanałów.

Pierwsze uruchomienie dekodera trwa około 20 minut w tym czasie dekoder dokonuje próby pobrania listy kanałów operatora oraz sprawdza dostępność aktualizacji oprogramowania. Co ważne dekoder przejdzie ten cały etap automatycznie, tylko jeśli wykryje obecność sygnału z anteny satelitarnej. Możliwe są cztery scenariusze. domyślnie dekoder testuje konfigurację podstawową która zakłada że, podłączono niezależny sygnał z klasycznego konwertera lub multiswitcha do dwóch wejść antenowych, bez aktywnego DiSEqC. Można to zmienić na konfigurację minimalną- podłączenie jednym przewodem do wejścia 1, ale to jeszcze bardziej ograniczy możliwość urządzenia.

#ustawianieantensosnowiec #montazantenDąbrowaGórnicza #ustawianieantenZabrze #montazantenGliwice #montazantenRudaŚląska #ustawianieantenRudaŚląska #montażantenjaworzno #montazantenMysłowice #ustawianieantenMysłowice #UstawianieantenBedzin #montażantenBędzin

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page