top of page

Montaż Anteny Satelitarnej


Co będzie potrzebne do montażu anteny?

- wiertarka (najlepiej udarowa)

- komplet kołków mocujących

- klucze nasadowe, płaskie (numer 10 i 13)

- śrubokręt krzyżak

- ostry nożyk

- chęci :)

Optymalny rozmiar anteny satelitarnej do odbioru jednej satelity waha się od średnicy 55-80 cm. Na linii satelita- antena satelitarna nie może być żadnych przeszkód naturalnych (budynek, drzewo, góra).

Antenę należy montować na ścianie południowej lub południowo zachodniej budynku.

Uchwyt anteny musi być zamontowany dokładnie pionowo, gdyż niezachowanie pionu powoduje zmianę ustawień anteny w stosunku do satelity.

Dobrej jakości przewód powinien mieć nie więcej niż 30 m gdyż dłuższy wymaga zastosowania wzmacniaczy, odradzam łączenia przewodu w kilku miejscach. Przewód powinien być zamontowany w miejscach gdzie nie będzie narażony na uszkodzenia.

Złączki typu "F" należy nakręcać ciasno na kabel koncentryczny, posługując się w razie potrzeby szczypcami (lepiej użyć specjalnego kluczyka). Ważne, aby starannie przygotować przewód oraz sprawdzić, czy fragmenty metalowego oplotu kabla koncentrycznego nie dotyka do żyły środkowej.

Zestawienia kątów potrzebnych do ustawienia anteny:

Przykręcając antenę do elewacji należy precyzyjnie dokręcić śruby i w taki sposób żeby nie powstały naprężenia które mogą spowodować odkształcenia czaszy, aby tego uniknąć dokręcamy śruby na przemian.

Do połączenia anteny z dekoderem użyj kabla koncentrycznego, aby połączyć antenę z dekoderem montuje się na kablu złączki typu "F". Przed montażem kabel należy odpowiednio przygotować:

Aby sygnał był dobrej jakości nie należy zaginać przewodu, nie wolno kłaść obok kabli elektrycznych (minimum 10 cm odstępu). Jeżeli przewody mają być kładzione w tynku należy je odpowiednio zabezpieczyć kładąc je w rurki (peszle), W przypadku układania większej ilości przewodów dobrym sposobem jest opisywanie kabli, w celu szybszego ustalenia usterki.

Najczęstsze uszkodzenia w instalacjach satelitarnych to:

- zniekształcenie lustra anteny

- skorodowanie czaszy anteny

- uszkodzenie przewodu antenowego

- osłanianie konwertera

#ustawieniaantendąbrowagórnicza #montażantensatchorzów #antenysatelitarneśląsk #montażantensosnowiec #montażantenysatelitarnejkatowice #antenysatelitarnejaworzno #antenysatelitarnechorzów #montażantenRudaŚląska #ustawianieantenzabrze #montażantenbytom

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page