top of page

Średnica anteny satelitarnej a odbiór?


Średnica anteny satelitarnej a odbiór to bardzo ważny aspekt poprawnego odbioru sygnału satelitarnego. Operatorzy satelitarni zaopatrują nas w antenę satelitarną podczas podpisywania umowy. Czy oferowane przez nich anteny gwarantują nam poprawny odbiór, od czego zależy minimalna średnica montowanej anteny itd.

Poprawne ustawienie anten satelitarnych i montaż

Obecne wymagania odbioru sygnału satelitarnego np. dla satelity Hot Bird 13,0 E przy kompresji MPEG-4 (HD) to średnica anteny minimum 80 cm. Nie oznacza to jednak że antena o mniejszej średnicy nie jest w stanie odebrać w ogóle sygnału.Minimalna siła sygnału odbieranego z satelity to wg normy 47 dB.
Antena satelitarna o średnicy nawet 65 cm jest w stanie uzyskać sygnał nawet powyżej tej wartości. Oczywiście uzyskanie takiej wartości zależy od transpondera a dokładnie od jego siły nadawanego sygnału, położenia geograficznego (np. dla polski wschodniej wymagania są bardziej restrykcyjne niż dla polski zachodniej) i innych jeszcze warunków.
Dlaczego wobec tego podczas opadów odbiór sygnału jest zły a na obrazie pojawiają się piksele?Dzieje się tak dlatego że opady deszczy czy śniegu powodują osłabienie sygnału i w rezultacie spadek sygnału do wartości poniżej minimum.
Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page